IV Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

Dlaczego wolontariat?

odbyła się 
w dn. 24 listopada 2016
w Hotelu Warsaw Sofitel Victoria
w Warszawie

Prowadzący i Paneliści

Paweł Łukasiak

Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Akademią kieruje od sierpnia 1998 roku. Od ponad 20 lat aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji.
W 2011 roku odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Ewa Krupa

Prezeska Fundacji Orange, jedynej fundacji korporacyjnej wśród telekomów, związana z nią od momentu jej utworzenia w 2005 roku. Od wielu lat angażuje się w prowadzenie projektów społecznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju nowoczesnych metod kształcenia dzieci i młodzieży, a także wzmacniania społeczeństwa informacyjnego. Od 2013 roku pełni funkcję przewodniczącej zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe polskie fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność grantodawczą. Od 2014 roku wiceprzewodnicząca rady programowej Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zainicjowanego przez Lidera Cyfryzacji. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie mama Aleksandra, Kaliny i Jeremiego.

Andrzej Tuszyński

Ksiądz kanonik, proboszcz parafii pw. św. Wacława w Radomiu, kapelan Polskiego Związku Kawalerów Maltańskich. Założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu i współtwórca Centrum Wolontariatu Międzynarodowego. Posiada 17-letnie doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej, specjalizuje się w pozyskiwaniu środków od biznesu, współautor strategii rozwoju organizacji. Jest finalistą konkursu Społecznik Roku Newsweeka, Radomianin Roku 2004 i zwycięzcą konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, laureat wielu nagród i odznaczeń.

Artur Nowak-Gocławski

Założyciel i szef biznesowej Grupy ANG, związanej głównie z branżą finansową, oraz Fundacji Będę Kim Zechcę. Zaangażowany w wiele projektów społecznych, w tym Koalicję Prezesi-wolontariusze, Nienieodpowiedzialni.pl, Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, Konfederację Lewiatan. Jest zwolennikiem spółdzielczości, ekonomii społecznej oraz strategii biznesowych wykorzystujących idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Firmy, które współtworzy razem ze swoimi partnerami, otrzymały wiele nagród biznesowych i społecznych, m.in. Etyczna Firma 2015 w konkursie „Pulsu Biznesu” i PwC, Pracodawca Roku 2015 w konkursie AON, Gazele Biznesu 2015 „Pulsu Biznesu”. W 2015 roku otrzymał osobiste wyróżnienie „Człowiek, który zmienia biznes” w pierwszej edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Marek Jurkiewicz

Dyrektor generalny InfoPraca.pl (Grupo Intercom). Odpowiada za strategię rozwoju spółki w Polsce. Lider i mentor z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu średnimi i dużymi firmami o zasięgu międzynarodowym. Ekspert i coach dla start-upów, członek komisji oceniających. Promuje podejście do działania opartego na wartościach. Kluczem do podejmowanych przez niego inicjatyw są słowa „szacunek” i „etyka”. Ekspert Komisji Europejskiej do spraw przestrzegania praw człowieka w sektorze zatrudnienia. Współpracował ze strefami ekonomicznymi przy pozyskiwaniu inwestorów, brał udział w pracach Komisji Trójstronnej nad partnerstwem publiczno-prywatnym związanym z rynkiem pracy. W Polskim Forum HR wpływał na kreowanie rozwiązań prawnych dotyczących rynku pracy. Jest jednym z inicjatorów konferencji „Wolontariat drogą do odpowiedzialnego przywództwa”. Angażuje się w liczne przedsięwzięcia jako wolontariusz.

Dominika Maison

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dziekan Wydziału Psychologii i właścicielka agencji badań marketingowych Maison & Partners. Obok pracy naukowej na Wydziale Psychologii UW od początku lat 90. zajmuje się praktycznie badaniami marketingowymi. Autorka wielu publikacji i książek (m.in. „Polak w świecie finansów” i „Psychologia konsumenta”). W latach 2003-2008 była prezesem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO), obecnie jest przedstawicielem na Polskę European Society for Opinion and Marketing Research (ESOMAR) – największej międzynarodowej organizacji badań opinii i badań marketingowych.

Grzegorz Nawrocki

Anglista, amerykanista, dziennikarz. Prowadził programy publicystyczne w TVP (m.in. „Punkt widzenia”, „Newsroom”, „Wywiady Jedynki”). Dwukrotny stypendysta brytyjskiego rządu w ramach British Chevening Scholarship, programu Fundacji Schumana „Leader in Civil Society” i BAS Top People Project w BBC World Service. Ukończył międzynarodowe staże dziennikarskie w BBC i ITN w Londynie i Manchesterze. Prezes British Alumni Society w Polsce. Organizator i prowadzący cykl „Debaty Oksfordzkie” na UW, a także inicjator i wydawca cyklu debat „Zderzenia” organizowanych w Teatrze Polskim przez Oxbridge Society Poland i Onet.pl. Prywatnie interesuje się teatrem słowa i dramą. Jest reżyserem słuchowisk radiowych.

Jarosław Traczyński

Nauczyciel historii, tutor, szkoleniowiec. Prezes Fundacji Kolegium Tutorów, autor innowacji pedagogicznych z tutoringu. W latach 1997-2008 był dyrektorem Liceum Akademickiego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Joanna Smolińska

Prezes zarządu Antalis Poland. Biolog molekularny. Absolwentka London Business School (Senior Executive Programme) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 23 lat działa na rynku B2B. Przechodząc przez kolejne szczeble kariery, w lipcu 2002 roku objęła stanowisko dyrektora zarządzającego. Z początkiem 2008 roku została awansowana w strukturach koncernu Antalis na dyrektora ds. rozwoju sprzedaży oraz nowych sektorów w regionie Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej (11 krajów od Rosji po Turcję). Od 2009 roku zarządzała połączonymi firmami Antalis Poland i Map Polska, pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa zarządu. Obecnie jako prezes zarządu pełni również funkcję dyrektora regionu CSEE w sektorze visual communication.

Marzena Strzelczak

Dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, specjalistka w dziedzinie komunikacji i CSR, coach ICC. Doświadczenie zdobywała w dużych grupach kapitałowych, w branży finansowej, a przez ostatnie lata również w sektorze energetycznym, pełniąc m.in. funkcję pełnomocniczki zarządu ds. strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w PGNiG oraz szefowej zespołu komunikacji ze społecznościami lokalnymi w procesie poszukiwań gazu z łupków.

Karol Krzyczkowski

koordynator ds. portalu i mediów społecznościowych. W Forum Odpowiedzialnego Biznesu odpowiedzialny za portal  odpowiedzialnybiznes.pl i działania związane z wolontariatem. Przed rozpoczęciem pracy w FOB pracował w Centrach Wolontariatu m.in. w Gdańsku, Warszawie i Kielcach, w których był odpowiedzialny za przygotowywanie i realizację projektów związanych z rozwojem wolontariatu.

Katarzyna Wierzbowska

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan. Ma 20-letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem. Absolwentka cybernetyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach, m.in. Institut d’Études Politiques i École de Mines de Paris.
Realizuje się w pracy charytatywnej na rzecz organizacji pozarządowych, wspierając je w obszarze komunikacji i pozyskiwania funduszy. Była wiceprezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Prywatnie szczęśliwa żona i matka trojga dzieci. Entuzjastka zdrowego trybu życia.

Mariusz Gaca

Wiceprezes zarządu Orange Polska, od listopada 2013 roku pełni również funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku biznesowego. W 2011 roku został wiceprezydentem Pracodawców RP i przewodniczącym Polskiej Sekcji BIAC przy OECD. Od 2013 roku jest członkiem Koalicji Prezesi-Wolontariusze, aktywnie angażując się w działania wolontariackie i promując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2016 roku został powołany na stanowisko przewodniczącego komisji ds. etyki w Orange Polska. Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Elektrim, gdzie w latach 1995-2000 współtworzył biznesplany lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. Od 2001 roku pracował w Grupie TP (Telekomunikacja Polska) jako dyrektor pionu multimediów i był odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do internetu dla klientów indywidualnych. W latach 2005-2009 odpowiadał za rynek biznesowy Grupy TP. Od 2009 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP w sprzedaży i obsłudze klienta oraz prezesa zarządu PTK Centertel, którą pełnił do jej połączenia z TP. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign i AMP z INSEAD.

Wojciech Borowski

Prezes McCann Worldgroup, jednej z wiodących grup komunikacyjnych w Polsce. Ma bogate doświadczenie w budowaniu firm zarówno na poziomie korporacji, jak i start-upów, a także w odbudowywaniu pozycji rynkowej przedsiębiorstw, tak że stają się one wiodącymi graczami na rynku. W 2011 roku został wybrany Człowiekiem Roku Reklamy magazynu „Brief”, a rok później – Człowiekiem Europy Havas Worldwide. W ubiegłym roku został po raz drugi przewodniczącym rady nadzorczej Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Należy do Young Presidents’ Organization (YPO) i zasiada w zarządzie tej organizacji.

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. Zgadzam się